Kamper

Norsk Topphockey

 

Ministeren på besøk

Stor stas da kultur- og likstillingsminister Lubna Jaffery besøkte Oilers torsdag formiddag. Statsråden fikk en gjennomgang av klubbens arbeid for inkludering og samfunnsansvar i Kvinner Elites garderobe, vegg i vegg med storstua hvor hun kvelden før overvar de norske håndballjentenes åpningskamp i VM.

 

Foruten hovedpersonen selv deltok statssekretær Erlend Hanstveit, stortingsrepresentant Torstein Tvedt Solberg og rådgiver Mari Hansen Ingleson under besøket.

Styreleder og majoritetseier Tore Christiansen sto sammen med informasjons- og samfunnskontakt Kjetil Garvik for regien. Gjestene fikk også treffe flere fra klubbens administrasjon og ikke minst spillerne Christina Furseth og Tommy Kristiansen.

Du kan lese mer fra besøket i Rogalands Avis på denne linken. 

Christina Furseth (fra venstre), Lubna Jaffery, Tommy Kristiansen og Torstein Tvedt Solberg fant tonen da kultur- og likestillingsministeren besøkte DNB Arena denne torsdagen. (Foto: Kjetil Garvik)