Kamper

Norsk Topphockey

 

Oilers har trenerteamet klart

Tidligere oilersback Olli Hällfors blir ny assistenttrener i klubben. Pål Gulbrandsen og Peter Anderson har dermed fått sin kollega på plass. Trenerteamet sesongen 2016/17 er komplett.

Olli Hällfors spilte for Oilers i opprykkssesongen 2002/2003. Du kan lese statistikk fra hans sesong på isen på våre statistikksider.

Han la opp som spiller etter ytterligere en sesong hjemme i Vaasa. Siden har han jobbet som trener i Vaasa Sport, som hovedtrener for U18 og U20, assistent på a-laget og ansvarlig for klubbens hockeygymnas.

Bredt virkefelt

Hällfors har fått permisjon fra jobben i Vaasa for å komme tilbake til Oilers. Han har fullført den høyeste trenerutdannelsen i Finland.

Sportssjef Pål Higson er meget fornøyd med å få trenerkabalen å plass.

– Vi gleder oss til å få Olli Hällfors inn i trenerteamet vårt. Han har høy hockeykompetanse og samme spillefilosofi som klubbens øvrige sportslige ledelse. Olli er hentet med bakgrunn i hans faglige kompetanse  og lange erfaring med spillerutvikling, noe som er viktig i assistentrollen, forteller Pål.

Vår nye assistentrener får også arbeidsoppgaver knyttet til Oilers’ utdannningstilbud.

– Han vil i tillegg til jobben som assistent på A-laget bli en del av trenerteamet på Oilers Topphockey, som omfatter elever ved Wang, St.Svithun vgs og Jåttå vgs. samt satsingen Talenter mot Toppen (TMT) i regi av Olympiatoppen, avslutter Pål til oilers.no.

Etter Gulbrandsens hjerte

– Da har vi to unggutter pluss en bestefar på plass i trenergarderoben. Det må jo bli bra, kommenterer hovedtrener Pål Gulbrandsen med glimt i øyet.

Han har hatt gode samtaler med Hällfors og gleder seg til å jobbe med sin nye assistent.

– Olli er et produkt av den finske trenerskolen. I tillegg til å være solid skolert tar han med seg unik innsikt og erfaring fra arbeid med spillerutvikling til Oilers. Og ikke minst, han deler våre hockeymessige prinsipper og ideer, sier en fornøyd hovedtrener.

Hovedpersonen gleder seg

Hällfors setter pris på tilbudet og klør etter å komme igang med Oilers.

– Jeg kan knapt vente. Jeg har snakket mye Pål Higson, Pål Gulbrandsen og Juha Kaunismäki, og opplever at vi tenker mye likt når det kommer til hockey. Jeg gleder meg til å jobbe med dem og øvrige trenere i systemet, sier Olli.

Han synes det er spennende å returnere til Stavanger hvor han spilte aktivt tidlig på 2000-tallet.

– Jeg har tenkt tanken på en retur til byen flere ganger etter det forrige oppholdet, og nå får jeg altså sjansen. Det skal bli kjekt å oppleve atmosfæren i byen igjen og se hva som har forandret seg siden sist, sier klubbens nye assistenttrener.

Han bidrar gjerne til at hockeyen i Stavanger utvikler seg videre.

– Jeg har stor tro på det som skjer i byen og er glad for muligheten til å være med på laget. Jeg har gjort meg mange tanker om det som venter, og gleder meg til å komme igang, avslutter en fornøyd Olli Hällfors til oilers.no.

Hällfors har fått permisjon fra jobben i Vaasa for å komme tilbake til Oilers. Han har fullført den høyeste trenerutdannelsen i Finland.
Hällfors har fått permisjon fra jobben i Vaasa for å komme tilbake til Oilers. Han har fullført den høyeste trenerutdannelsen i Finland.
Pål Gulbrandsen ble presentert som Oilers’ nye hovedtrener i januar. Nå er det klart at Pål får Olli Hällfors med som assistent.. (foto: Kjetil Garvik)
Pål Gulbrandsen ble presentert som Oilers’ nye hovedtrener i januar. Nå er det klart at Pål får Olli Hällfors med som assistent.. (foto: Kjetil Garvik)